UKRAYNADA LİSANS TAMAMLAMA

Ukrayna'da Lisans Tamamlama

Türkiyede 2 yıllık meslek yüksekokullarından mezun öğrencilerin yaşadığı en sorunların başında eğitimlerini 4 yıllığa tamamlamaktatır. İki yıllık bir yüksekokuldan mezun olmanın neredeyse lise mezunu olmakla denk sayılmakta ve ülkemizde 4 yıllık üniversite diploması alabilmek için çok sayıda öğrenci dikey geçiş sınavına girmektedir.

Türkiyede birçok öğrenci sınav aşamasını geçememekte ve  dil sorunu, hazırlık eğitimi konusunda zorluklarla karşılaşmaktadır.

 

Ukrayna Üniversiteleri Listesi ve Katalog Buradan cihazınıza indirebilirsiniz 

 

Ukrayna'da Hazırlık Sınıfı sonrasında direk 3. sınıfa kaydınızı yaptırabilir , lisans tamamlama eğitimi alabilir ve mühendislik diplomasına sahip olabilirsiniz ! 

 

Ukrayan'da Lisans Tamamlama 

Türkiye’den  2 senelik Önlisans diploma mezunları eğitimlerini Ukrayna’ da dünya sıralaması içerisindeki üniversitelerde 4 seneye tamamlayabilmektedir.

Üstelik 3. sınıftan başlama şartıyla. Ukraynada’ da akademik yıl Eylül ayında başlar. Bu sebeple Haziran – Ağustos ayları arasında başvuru yapmanız önerilir. Ayrıca istediğiniz bölümün kontenjanının erken dolma riskine karşı ne erken başvuru yapmanız tavsiye edilir.

 

Ukrayna'da Lisans Tamamlama ve Üniversiteler Katalogunu buradan cihazınıza indirebilirsiniz 

 

Detaylı Bilgi için Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçiniz