UKRAYNADA MÜHENDİSLİK EĞİTİMİ

Harkov Devlet Teknik Üniversitesi , Ukrayna harkov şehrinde kurulmuştur. Şehrin Merkezinde 2 kampüste teknik bilimler enstitüsü olarak eğitim vermektedir.

Ukrayna'nın Eğitim ve Üniversite Şehri Harkov Şehri' nde arzu ettiğiniz fakültede ve Yök tarafından tanınan üniversitelerde sınavsız eğitim alabilirsiniz

 

Harkov Teknik Üniversitesi'nde Başlıca Teknik Bölümler 

 

Makina Mühendisliği 

Petrol ve doğalgaz mühendsiliği

Bilgisayar  Mühendisliği

Elektrik Mühendisliği

Gıda Mühendisliği 

Çevre Mühendisliği 

Otomotiv Mühendisliği

Güç Santralleri Mühendisliği

Yazılım Mühendisliği

Dış Ticaret 

Logistik 

 

 

 

vb. Alanlarda Senelik 1600$ - 2500$ arasında maliyetler ile Mühendislik Eğitimi alabilirsiniz . 

 

 Ukrayna Üniversiteleri Eğitim Katalogunu buradan cihazınıza indirebilirsiniz

 

Harkov Şehri

Harkov şehri Ukraynanın Kievden önceki Eski başkenti olup şehir 2.500.000 den fazla nüfusa sahiptir. Harkov şehrinde 6 farklı üniversite ve 18 kampüs bulunmaktadır. Harkov şehri Ukraynanın Üniversiteler şehridir. şehirdeki ortalama öğrenci sayısı 80.000 civarında olup 8000 den fazlası yabancı öğrencidir.

Harkov şehri yaşam masrafı : Yurtta kalan 1 öğrencinin gıda ve sosyal hayat bütçesi Aylık 150 $ -250 $ arasında değişmektedir Ulaşım  metro ve Metro kartı ile Aylık 15 Dolar sağlanmaktadır. Şehiriçi Ulaşım : Harkov şehri oldukça gelişmiş metro ağına sahiptir . Metro ile şehirde çok uygun ekonomik fiyata ve kısa sürede seyahat edilmektedir.

  

Havayolu ulaşım : Harkov şehrinde uluslararası havalimanı bulunmakta olup , Türkiye ile karşılıklı ( istanbul – izmir –Antalya – Ankara) hergün 2 sefer bulunmaktadır.