KHARKOV TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

 

Ukrayna Üniversiteleri Listesi ve Katalog Buradan cihazınıza indirebilirsiniz 

 

Ukrayna Harkov Teknik Üniversitesi  

Harkov Politeknik Üniversitesi, öğrencilerine Bilgisayar - Makina - yazılım - elektrik mühendisliği - işletme - psikoloji ve daha birçok bölümlerde eğitim imkanı sunmaktadır

Harkov Teknik Üniversitesi 'nde Eğitim almak için sınav şartı yoktur meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır.

 
                                                                 

 

Harkov Politeknik Üniversitesi nde Lise veya meslek lisesi mezunları istedikleri bölümlerde Rusça yada ingilizce  eğitim alabilirler. 

 

 

 

Harkov Teknik Üniversitesi Dünya Sıralaması içerisinde Yer almaktadır ! 

Harkov Politeknik Üniversitesi Lisans 4 yıl, Yüksek Lisans (master) 2 yıl, Doktora 3 yıldır. Harkov Politeknik Üniversitesi YÖK tarafından tanınmaktadır.

 Harkov Teknik Üniversitesi En iyi 1000 üniversite içerisinde bulunmakta olup 2017 verilerinde 701. sırada yer almaktadır. 

Harkov teknik Üniversitesi bölümleri fiyatları Rusça ve İngilizce dillerine göre değişmektedir. Harkov Politeknik Üniversitesi bölümleri fiyatları İngilizce dillerinde yüksektir. Kharkiv, Harkov Politeknik Üniversitesi bölümleri fiyatları 1500-2500 $ arasındadır.

Harkov Politeknik Üniversitesi nde Eğitim alacak olan öğrenciler  1 sene Rusça hazırlık sınıfı dil eğitimi almalıdırlar.  Rusça hazırlık sınıfı sonrasında öğrenciler Eğitimlerine rusça olarak devam etmektedirler.

 

 

Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz 

 

Harkov Teknik Üniversitesi Rusça Hazırlık Sınıfı 3500$ Herşey Dahil  


PAKET PROG.DAHİL OLAN HİZMETLER 

Ukraynada Üniversite bünyesinde 9-10 Ay süreli eğitim

Uçak Bileti ( TEK YÖN GİDİŞ)

Konaklama 10 Ay Süreli (Ukrayna Devlet öğrenci yurdu )

havalimanı karşılama ve yurda yerleşim

Üniversite Kampüsüne  Transfer 

Öğrenci davetiye kargo ile getirtilmesi

Gidiş Öğrenci vizesi

İkinci vize -Vize uzatma

Hazırlık sınf.Eğitim süresince Acil Durum Danışmanlık hizmeti 

Gidilecek üniversite ve şehride temsilci 

Şehir Gezisi - oryantasyon

Evrak tercümeleri - Noter tastik işlemleri ( Ukraynada)

Özel sağlık sigortası (rusyada yapılır)

GSM telefon hattı

Sertifika ( Eğitim Sonunda yapılacak sınavda başarılı olma şartı aranır)

Türkçe-Rusça Konu Anlatımlı  Eğitim Seti ( 16 DVD den oluşur)

 

 

BATI AKDENİZ YURTDIŞI EĞİTİM ÖĞRENCİ YURTLARI 

Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile kayıt yaptıran öğrenciler Üniversite kampüsüne 3 durak mesafede  bulunan yarı özel öğrenci yurdunda konaklamaktadır Görsellerde görünen yurtlar için kontejyanlar 25 kişi ile sınırlıdır. 

Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı  Öğrencilerine sağladığı Özel öğrenci yurdu konaklaması ile fark yaratmaktadır. Öğrenci Yurtları 3 ve 2  kişilik olup , 2 oda paylaşımına aWc-Duşkabinli banyo - ve genç odası takımı bulunmaktadır. 

 

 

Ukrayna’da Eğitim Almak

Her genç istediği bir bölümde kaliteli bir eğitim alırken, aldığı eğitimin bütün dünyada kabul görecek bir diploma getirmesini ister. Böylece hem yurt dışına çıktığında da işini sürdürebilir hem de pek çok kişinin hayali olan dünyayı gezme fenomenini gerçekleştirebilir. İşini yaparken aynı zamanda gezmek de ayrı bir keyif verir insana. İşte tüm bu avantajları Ukraynada üniversite eğitimi ala-rak sağlayabilir artık gençler. Sadece lise diploması ile başvurulabilecek pek çok dalda mezuniyet sonrası alınan diploma dünyanın bir çok ülkesinde geçerli kabul edilecektir.

Üniversite Seçenekleri

Özel bir hedefi olan gençlerin ilk aklına gelen soru elbette istedikleri dalın eğitiminin Ukrayna’da verilip verilmediği olacaktır. Ukrayna Üniversiteleri Odessa, Güney Ukrayna, Harkov, Kırım, Kiev, Sumy, Tavria ve Lviv üniversiteleri olarak sayılabilir. Bunlar ilk akla gelebilecek üniversitelerdir. Bölümleri ise oldukça çeşitlilik gösteriyor. Bu üniversitelerde hukuk, tıp, ekonomi, mimarlık, diş hekimliği, telekomünikasyon, denizcilik, ziraat ve diğer dallar olarak sayılabilir. Özellikle havacılık ve denizcilik üzerinde uzmanlaşmış üniversiteler bile bulunmaktadır. Ancak üniversitelere kayıt yaptırmak isteyen gençler öncelikle dil sorununu çözmek üzere bir yıl Rusça ve Ukraynaca dillerinde hazırlık görmek zorundadırlar. Mezuniyet sonrası bu mecburiyet ise ek iki dil ile bir avantaja dönüşür.

Diğer Yurtdışı Eğitim Seçenekleri

Yurt dışında eğitim almak isteyen gençler için tek seçenek elbette Ukrayna Üniversiteleri değildir. Aynı şekilde değerlendirilebilecek olan Polonyada eğitim seçenekleri de bulunmaktadır. Polon-ya’da da tıpkı Ukrayna’da olduğu gibi sadece lise diploması üniversite kaydı için yeterli olmaktadır. Yine istenilen bir bölüme kayıt yaptırabileceğiniz gibi alacağınız hazırlık eğitimi sırasında bu kez Lehçe öğrenerek yine bir adım önde hayata başlamak mümkün olacaktır. Bu da gençlerin önünü açan bir avantaj olur.

  •