ODESSA DENİZCİLİK AKADEMİSİ ÜNİVERSİTESİ

 

 Odessa Milli Denizcilik Akademisi

 

Odessa Milli Denizcilik Akademisi  1944 Yılında Yüksek okul olarak açılmıştır.  2002 yılında Eğitim kalitesi ve Ukrayna denizciliğine sağladığı faydalar sayesinde, Ukrayna Milli Eğitim bakanlığı tarafından ödüllendirilmiş ve  Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi'ne çevrilmiştir.

Odessa Milli Denizcilik Akademisi Sovyetler Birliği, Ukrayna ve yabancı ülke donanmalarına 50.000 den fazla uzman Kaptan ve Gemi Mühendisi yetiştirmiştir.  

 

Odessa Milli Denizcilik Akademisi Eğitim Sistemi

Odessa Denizcilik Üniversitesi 'nde Akademisi 'nde  denizciler : eğitimi, Pilotaj, seyrüsefer, yabancı dil ingilizce dili ,  denizcilik astronomisi, gemi kontrol , uluslararası denizcilik hukuku, ekonomi, donanma ve kargo taşımacılığı teknolojisi yönetimi, ticari kanal operasyonları eğitimler almaktadır.

4 yıllık eğitim ve 12 aylık gemi stajının ardından öğrenciler fakülteden mezun olurlar  Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi, Ukrayna devlet akreditasyon kurulu tarafından bu alanda en yüksek seviye olan, Seviye IV ile ödüllendirilmiştir.

 

 

Odessa Denizcilik Üniversitesi - Odessa Denizcilik Akademisi 

 

Uzak Yol Gemi Kaptanlığı  1800$

Gemi makinaları Mühendisliği 1800$

Gemi inşaa mühendisliği 1800$

Deniz hukuku 1800$ 

 

 Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog Buradan cihazınıza indirebilirsiniz

 

                                                                              

 

Odessa Denizcilik Üniversitesi 

Odessa Denizcilik Akademisi 'nde Eğitimler Lisans, Uzman, Bilim Uzmanı ve Önlisans olmak üzere 5'lik not sistemi üzerinden verilmektedir. Odessa Denizcilik Akademisi tüm dünyada uygulanan IMO standartlarında eğitim vermektedir. Denizcilik Akademisi Diploması uluslararası geçerliliğe sahip olup, her türlü deniz seyrüseferi için gerekli olan sertifikaları içermektedir.

Ayrıca Akademi 2000 yılından beri Uluslararası Denizcilik Üniversiteleri Birliği'ne üye olup, ISO 9001 - 2000 standartlarına sahiptir.Akademi öğrencilerine, eğitim materyallerinin ve teknik ekipmanların en iyilerini sunmaktadır.

Odessa Denizcilik Üniversitesi  6 bloklu kampüsünde 12 akademik binası bulunmaktadır. Akademide spor kompleksi, olimpik havuz, 1.200 kişi kapasiteli modern bir yemekhane 4 kafe, çamaşırhane, öğrenciler için tecrübeli sağlık elemanlarının çalıştığı, her türlü sağlık hizmetinin verilebileceği bir hastaneyi bünyesinde barındırmaktadır.

Odessa Denizcilik Akademisi mezunları her türlü açık deniz gemilerinde  yönetici pozisyonunda başarıyla çalışmaktadır.

 

Odessa Denizcilik Üniversitesi - Odessa Denizcilik Akademisi 

 

Uzak Yol Gemi Kaptanlığı  2000$

Gemi makinaları Mühendisliği 2000$

Gemi inşaa mühendisliği 2000$

Deniz hukuku 2000$ 

 

 Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog Buradan cihazınıza indirebilirsiniz

 

Akademide Bulunan  Fakülteler

Gemicilik Fakültesi

Uzmanlık: Seyrüsefer
Uzmanlık Alanı: Açık Deniz Seyrüseferi , Kargo Taşımacılığı, Chartering ve Ajans Hizmetleri .Mezunlar kariyerlerine hiçbir mesafe kısıtlaması olmadan, her türlü gemide köprü subaylığından kaptanlığa kadar geniş bir yelpaze içerisinde devam edebilirler.

Odessa Milli Denizcilik Akademisi Fiyatları Bu bölüm için senelik 2200$ 

 

Denizcilik ve İçkara Su Yolları Fakültesi

Uzmanlık: Seyrüsefer
Uzmanlık Alanı: Deniz ve Nehir Yolları Seyrüseferi , Hidrografik Sistemler ve Gemi Seyrüseferi, Teknik Servis Gemisi Seyrüseferi ve Denizdibi Tarama Sistemleri . Mezunlar kariyerlerine mesafe kısıtlaması olmadan her türlü nehir taşıtında, servis gemilerinde yada hidrografik gemilerde devam edebilirler. Ayrıca bu alanlardan herhangi birini konu alan bir firmada liman elemanı olarak da çalışabilirler.

Odessa Milli Denizcilik Akademisi Fiyatları bu bölüm için senelik : 2000$ 

Mühendislik Fakültesi

Uzmanlık: Gemi Reaktör ve Güç Ünitesi Sistemleri
Uzmanlık Alanı: Gemi Güç Ünitesi Sistemleri ve Reaktör ve Soğutucu Sistemler.Mezunlar her tip ve seviyede gemide mühendis olarak çalışabilirler. Gemilerde güç ünitelerini kullanabilir yada bakımını yapabilirler. Gemi yapımı tersanelerinde yada üretim planlama aşamalarında çalışabilirler.

Odessa Milli Denizcilik Akademisi Fiyatları Bu bölüm için Senelik : 2400$ 

 

Elektrik Mühendisliği ve Radyo Elektronik Fakültesi  

Uzmanlık: Elektrik Sistemleri, Teknolojik Sistemlerin Otomatik Kullanımı
Uzmanlık Alanı: Radyo Elektronik Aletler, Sistemler ve Ekipman, Gemi Güç Ünitelerinin Otomatik Kullanımı

Mezunlar denizlerde gemi, elektrik ve radyo mühendisi olarak çalışabilirler. Aynı zamanda limanlarda, tersanelerde, kıyı radyo istasyonlarında ve telekomünikasyon şirketlerinde görev alabilirler. Dünyanın bütün liman ve denizcilik işletmelerinde baş mühendis olarak çalışmaya uygundurlar. İsterlerse tersanelerde gemi yapımında yada denizcilik firmalarında yönetim pozisyonlarında çalışabilirler.

 

Odessa Denizcilik Üniversitesi Fiyatları bu bölüm için senelik : 2200$ 

Deniz Hukuku Fakültesi

Uzmanlık : Hukuk 
Uzmanlık Alanı : Deniz Hukuku
Mezunlar denizcilik firmalarında, taşımacılık şirketlerinde, limanlarda, vergi dairelerinde, eğitim ve araştırma projelerinde, avukatlık ve savcılık gibi denizcilik hukuku gerektiren alanlarda çalışabilirler.

Odessa Denizcilik Üniversitesi Fiyatları bu bölüm için senelik : 2000$ 

 

Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog  buradan  Bilgisayarınıza indirebilirsiniz