UKRAYNADA TIP OKUMAK

Doktor olmak en büyük idealiniz fakat tıp fakültesini kazanamadınız , size göre bir alternatif daha var !

Hayalinizde olan mesleği ertelemeyin ! Tıp - Diş hekimliği - Eczacılık eğitiminizi Ukraynada saygın üniversite lerde alabilir , Avrupa birliğine uygun eğitim sistemi avantaji ile mesleğinizi türkiye dahil tüm dünyada yapabilirsiniz

 

Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim sizleri Avrupanın en prestijli üniversitelerinde tıp eğitimi almaya davet ediyor ! 

 Ukraynada tıp eğitimi alabilmek için üniversite sınavında barajı aşmanız , herhangi bir puan almanız gerekmiyor. Lise diplomanız ile kaydınızı Tıp için hazırlık sınıflarına yapıyor ve Eylül - Ekim , Kasım aylarında Ukraynada tıp eğitimi nize başlıyorsunuz. Ukraynada, dilerseniz İngilizce dilerseniz Rusça olarak tıp eğitiminizi tamamlayabilir ve hayal ettiğiniz mesleğe sahip olabilirsiniz

 

 

Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog  buradan  Bilgisayarınıza indirebilirsiniz 

 

Ukraynada Tıp Okumak 

 Ukraynada Tıp okumak için lise diplomanız yeterlidir. Sınav kazanmak koşulu aranmamaktadır. Ukrayna Tıp Fakültesi 'nde ingilizce ve Rusça dilinde eğitim alabilirsiniz. 

 

Ukraynada Tıp Okumak

Kabul Şartları:

Öğrenciler Ukraynada TıpDiş HekimliğiHemşirelikEczacılık Eğitimi İngilizce ve Rusça dillerinde alabilirler .

Ukraynada Tıp Eğitimi öncesinde öğrenciler 1 Akademik sene  ingilizce yada rusça hazırlık sınıfı eğitimi almaktadır.Hazırlık sınıfında dil eğitimi sırasında öğrenciler Ek olarak Biyoloji , Kimya ve matematik dersleri ( temel düzeyde ) görmektedirler. Hazırlık sınıfı süresince yapılan arasınavlar ve senesonu sınavlarında başarılı olan öğrenciler sonraki sene Ukrayna tıp fakültesi ne kabul edilirler. Tıp fakültesine kabul için başarı notu 100 üzerinden 60 dır.

 

 

Hazırlık Sınıfı Dil Eğitiminden Muaf olmak

Ukraynada İngilizce dil yeterlilik sınavı hersene üniversiteler bünyesinde1 -10 Agustos tarihinde yapılmaktadır.Ukraynada tıp okumak için Bu sınavda başarılı olmak ve Lisede Biyoloji – Kimya – Matematik dersleri notları en az 100 üzerinden 70 olmak kaydı ile Dil hazırlık sınıfından muaf sayılabilir.

                          

      Ukrayna’da Tıp Eğitimi almak çok kolay !

 

Ukrayna’da tıp fakültesine girmek ve tıp eğitimi almak diğer Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha kolaydır.Örneğin , Polonya , Almanya , İngilterede Tıp Fakültesi okumak için 2 sene hazırlık sınıfı eğitimi almalısınız .

Kanada’da ve Amerika’da Tıp Fakültesine kabul şartı ise , 4 senelik kimya veya biyoloji bölümlerinden mezun olmak ve diploma notu 100 lük sistemden 90 üzeri başarı puanı istenmektedir.Avrupa – Amerika ve Kanada’ya kıyasla Ukraynada tıp okumak çok kolay ve avantajlıdır.

 

Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog  buradan Bilgisayarınıza indirebilirsiniz