UKRAYNA HAVACILIK UÇAK MÜHENDİSLİĞİ ÜNİVERSİTESİ

 

Harkov Havacılık Üniversitesi 

Ukrayna, havacılık ve uzay mühendisliğinin geliştirildiği ve üretildiği ve bu alanlar için nitelikli uzmanların eğitildiği dünyanın sayılı ülkelerinden biridir. Harkov Havacılık Üniversitesi Kharkiv  bu tür uzmanları eğiten Ukrayna eğitim kurumları arasında önde gelen kuruluştur.

Zengin geçmişi ile Harkov Havacılık Üniversitesi eğitim ve bilim alanında öğrencilerine yüksek kaliteli hizmetler sunmakla kalmayıp aynı zamanda mevcut ilişkileri güçlendirirken faaliyetlerini uluslararası arenada genişletmektedir. KHai, Her yıl  araştırma ve eğitim alanında işbirliği öneren yabancı delegasyonlar tarafından ziyaret edilmektedir. Üniversite tarafından giderek artan sayıda uluslararası program ve proje yürütülmektedir. 

Ukrayna Harkov Uçak Mühendisliği ve Havacılık Üniversitesi bilimsel laboratuvarları, Fransa, Almanya, Finlandiya, İsrail, Avustralya ve diğer ülkelerdeki tanınmış şirketler ve araştırma kurumlarıyla birlikte yüksek teknolojiler alanında bir birçok projelere imza atmıştır.

 

Harkov Havacılık ve Uçak Mühendisliği Üniversitesi Rusça Hazırlık Sınıfı 3500$ / İngilizce Hazırlık Sınıfı 3700$ 

Hazırlık Sınıfı Fiyatlarına Neler Dahil Öğrenmek için Online Kataloğumuzu Buradan İndiriniz 

 

 

 

Üniversitede bulunan Lisans Bölümleri 

Havayolu taşıma - Havayolları bakım - Uçak ve füze - Motor ve uçak santraller - Havacılık elektroniği - Mühendislik mekaniği - Uygulamalı mekaniği - Sistem mühendisliği

Otomasyon ve bilgisayar teknolojileri - Aero navigasyon - Metroloji, standardizasyon ve belgelendirme - Metroloji ve bilgi ve ölçüm teknolojileri - Radyo teknikleri - Radyo-elektronik cihazlar

Telekomünikasyon - Bilgisayar bilimleri - Bilgisayar mühendisliği - Program mühendisliği 

 

 

 

Ukraynada Uçak Mühendislği Eğitimi bölümlerinden Mezun olan öğrenciler Türkiyede ve tüm dünyada Havayolu firmalarında rahatlıkla iş sahibi olabilmektedirler.

  

Harkov Uçak Mühendisliği Üniversitesi bölümleri fiyatları

Uçak Mühendisliği Rusça 2500$

Uçak Mühendisliği İngilizce 2900 $ 

 

Üniversitede Eğitim Dili İngilizce ve Rusçadır. Eğitim görmek isteyen öğrenciler 1 sene Rusça yada ingilizce hazırlık sınıfı eğitimi almak zorundadır.

 

 

 

 

Üniversite Sınavını Kazanamadım Diye Üzülmeyin

Ülkemizdeki eğitim anlayışı ilk öğretimden itibaren sınavlara dayalı bir şekilde işlediği için bir çok öğrenci mağdur olmaktadır. Öğrenciler istedikleri meslekleri seçme şansına sahip olmadıkları için puanın yettiğince tercih yaparak mutsuz çalışanlar olarak iş hayatına katılırlar.  Ancak bu durumu kabullenmeyen bir çok kişi vardır. Bu öğrenciler kafalarını kullanıp yurt dışında ekonomik bir şekilde eğitim alabilecekleri üniversiteleri tercih ederler. Mesela ülkemize 2 saatlik bir uçuş mesafesi kadar yakın olan Polonyada Eğitim oldukça ekonomiktir. Yaşam şartlarının ucuz olduğu ve eğitim konusunda da ekonomik olan Polonya, ülkemizde vakıf üniversitelerinde eğitim almak yerine daha ekonomik bir şekilde yurt dışında okumayı tercih edenlerin seçimi.

Türk Öğrencilerin İlk Tercihi

Bir diğer ekonomik ülke olan Ukrayna da aynı şekilde Türk öğrencilerin yoğunlukta olduğu bir ülke. Bir çok kişiUkraynada Üniversite eğitimi almak için öncelikle bir yıllık hazırlık eğitimi alır. Bu bir yıllık süre Rusça öğrenirsiniz. Bir yandan da İngilizceniz gelişir ve bu sayede mezun olduktan sonra  Rusça bilmenin avantajlarını yaşayarak özgeçmişinize bu durumu ekleyebilirsiniz. Ülkemizin ticari konuda çok fazla ilişkisinin olduğu Rusya, iş hayatınızın geleceği için oldukça önemli bir kilit noktası olabilir. Siz de bunu avantaja çevirmek için okul hayatında ihtiyacınız olan çevreyi kolayca edinebilirsiniz.

Ekonomik ve Ucuz

Hangi bölümü okumak istiyorsanız Ukrayna Üniversiteleri arasından seçiminizi yaparak lise diplomanızla kaydınızı yaptırabilirsiniz. Bu sayede bir çok imkandan yararlanabileceğiniz üniversiteniz size kapılarını açmış, hayalini kurduğunuz meslek için de ilk adımı atmış olursunuz. Her türlü imkanınızın olacağı bu ülkede, oldukça ekonomik olan kiralar ve diğer giderler, size ülkemizde olduğundan çok daha ucuza mal olacak. Bu nedenle dilediğiniz bölümü okumanız hayal değil ve bunu başaracak güce sahipsiniz.