UKRAYNA'DA DİŞ HEKİMLİĞİ OKUMAK

Ukrayna'da  Harkov ve Odessa şehrinde seçkin üniversitelerde  Diş Hekimliği okumak için sadece lise diplomanız yeterli ! 

 

 

Ukrayna'da Üniversite eğitimi Tıp Eczacılık ve   diş hekimliği bölümlerini ister rusça ister ingilizce okumak  mümkündür. 1 sene rusça yada ingilizce hazırlık sınıfı eğitiminden sonra Ukrayna'da  diş hekimliği bölümünde eğitim alabilirsiniz .

 

Ukrayna'da ingilizce Diş Hekimliği Okumak 

Ukrayna  genç nüfusa sahip sovyet eğitim sistemi uygulanan ülkelerinden biridir . Ukrayna'da  diş hekimliği eğitimi almak hersene daha populer hale gelmektedir. Ukrayna'da Tıp - Eczacıllık ve diş hekimliği bölümlerinde birçok  üniversite İngilizce eğitim vermektedir. Ukrayna'da eğitim kalitesinin yüksek , yaşam giderlerinin ekonomik olmasından dolayı tüm ülkelerden öğrencileri Ukraynaya eğitim almaya çekmektedir.

 

Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog  buradan  Bilgisayarınıza indirebilirsiniz 

 

Ukrayna üniversitelerinde diş hekimliği bölümü Fiyatları 

İngilizce  Senelik 4500 $- 5000$    Rusça Senelik 3500 $- 4000$  arasında değişmektedir .

Öğrenciler Ukrayna'da ingilizce yada rusça istedikleri dilde eğitim diş hekimliği eğitimi alabilirler . Dil yeterlilik sınavında başarısız olan adaylar ingilizce yada rusça hazırlık sınıfı dil eğitimi alırlar.

 

 

Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi - Kharkiv Ulusal Tıp Üniversitesi 

 

Üniversite 1805 yılında Harkovda kurulmuştur. Harkov şehri , Ukraynanın Eski başkenti olup , 2.500.000 dan fazla nüfusa sahiptir Harkov Ulusal Tıp Üniversitesine girişte herhangi bir sınav- mülakat  yapılmamaktadır. Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi bölümleri eğitim görmek için lise diploması ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

tıpuniversitesi.harkov harkov-tip-universitesi-3

YÖK DENKLİĞİ ; 

Kiev Tıp Üniversitesi diplomaları YÖK Tarafından tanınmaktadır. Üniversite Yök Tarafından tanınmaktadır.Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Rusça ve İngilizce dillerinde eğitim vermektedir. İngilizce bölümleri fiyatları daha yüksektir.

 

Kiev Tıp Üniversitesi 

 

Diş Hekimliği  : İngilizce Dilinde : 3700$ - Rusça Dilinde : 3500$

Tıp                  : İngilizce Dilinde : 3800$   Rusça Dilinde : 3500$ 

 

 

 
 Fiyatlar senelik Okul Harcıdır. ilk sene peşin sonraki seneler 2 taksit halinde ödenmektedir 

 

 

Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi

Odessada Tıp Üniversitesi' nde Diş Hekimliği ve Eczacılık başta olmak üzere Tüm Tıp Alanlarında Sınav koşulu olmadan Eğitim alabilirsiniz , Üniversite Eğitimini Rusça alabileceğiniz gibi , İngilizce olarakda Ukrayna'da Tıp ve Diş Hekimliği Eğitimi alabilirsiniz

 

Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi Fiyatları 

 

  • Diş Hekimliği İngilizce Eğitim 4900$ 

 

  • Tıp İngilizce Eğitim                 4400$

 

  • Eczacılık Rusça Eğitim            3900$

 

Fiyatlar senelik okul harcıdır. İlk sene peşin sonraki seneler 2 taksit halinde ödenmektedir.

 

Öğrenciler 1 Akademik Sene Rusça yada İngilizce Hazırlık Sınıfı Eğitimi sonrasında Lisans eğitimlerine Devam ederler. İleri derecede ingilizce yada rusça bilen öğrenciler Hazırlık Sınıfı Dil Eğitiminden Muaf olurlar.

 

Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog  buradan Bilgisayarınıza indirebilirsiniz