Ukrayna Üniversiteleri 

Ukrayna Üniversiteleri nde Eğitim almak isteyen öğrencilerimiz , Harkov Politeknik Üniversitesi'nde Mühendislik -havacılık - Tıp - işletme vb. birçok bölümde Ukraynada lisans - önlisans - y.lisans eğitimi alabilmektedirler.

Sizlerde Ukraynada üniversite eğitimi alarak Rusça dilini akıcı derecede öğrenebilir ve arzu ettiğiniz lisans – önlisans programlarına sınav – şart –koşul omadan katılabilirsiniz. Rusça bölümlerin yanısıra ukrayna üniversitelerinde lisans ve y.lisans bölümlerinde ingilizce eğitim alma şansı bulunmaktadır .Ukrayna tarihi dokusu, gelişmiş şehirleri, ve kaliteli üniversiteleri ile bulunduğu coğrafyanın en güçlü ülkelerinden biridir. Ukrayna ,Türk öğrencilere eğitim vizesi kolaylığı ve eğitim süresince öğrenci yurtlarında konaklama imkanı vermektedir.

 

Batı Akdeniz Danışmanlık Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz 

 

Ukrayna Üniversiteleri Maliyetleri

Ukrayna üniversiteleri nde  için ÖSS şartı aranmamaktadır. Lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz.

Ukrayna eğitim İngilizce ve Rusçadır.Ukrayna eğitim maliyetleri (üniversite harcı +  yaşam masrafları+ konaklama) diğer avrupa ülkelerine göre oldukça düşüktür.

Ukrayna üniversiteleri diplomaları AB Ülkelerinde geçerlidir. Ayrıca Ukraynadaki birçok üniversiteyi Yök Tanımaktadır.

Ukraynada eğitim fiyatları  Harkov Devlet Üniversitesi lerinde İngilizce ekonomi ve mühendislik bölümleri 2000-3000 $’dır. İngilizce tıp,eczacılık, diş hekimliği bölümleri Ukrayna eğitim fiyatları 3000-3500 $’dır.

Ukrayna eğitim ücretleri Rusça ekonomi ve mühendislik bölümleri 1500-2500 $’dır.Ukrayna eğitim ücretleri Rusça tıp,eczacılık, diş hekimliği bölümleri 2500-3000 $’dır.

 

Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz